آموزشیاران

استیضاح وزیر آموزش و پرورش عملی خواهد شد

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت : بحث استیضاح وزیر آموزش و پرورش در صورتی که وی وعده های خود به مجلس را عملی نکند به جریان خواهد افتاد .

موسی الرضا ثروتی كه عضو دو كمسیون تلفیق و آموزش مجلس است  در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر افزود : با توجه به اینکه تعداد زیادی از نمایندگان مدتهاست سوالاتی را از وزیر آموزش و پروش کرده اند ، وی امروز در مجلس حضور یافت و به سوالات نمایندگان مردم پاسخ گفت .

وی افزود : وزیر آموزش و پرورش امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس  مجددا وعده داد ؛ تا هنگامی که حتی یک نفر حتی  با یکسال سابقه در میان حق التدریسی های رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش  وجود داشته باشد ، نیروی جدیدی استخدام نشود .

وی گفت: امروز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور آقای حاج بابایی ؛ قرار بر این شد  در صورتی که هر کدام از آموزشیاران سواد آموزی و حق التدریسی ها که اعتراضی دارند موضوع را کتبا به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه دهند تا موضوع تحت پی گیری قرار گیرد .

ثروتی اعلام کرد : من شخصا آماده ام نمایندگی آموزشیاران و حق التدریسی های معترض را در کمیسیون آموزش و تحقیقات بر عهده گیرم .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد : در صورتی که وزیر آموزش و پرورش دوباره به وعده خود عمل نکند، قطعا بحث استیضاح وی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت که امیدواریم اینگونه نشود و اقای وزیر اینبار وعده ها را عملی کند .


وی با غیر قانونی خواندن برخی اقدامات وزیر آموزش و پرورش در حوزه های مختلف خاطر نشان کرد : قانون استخدام 60 هزار معلم حق التدریسی و آموزشیار سواد آموزی باید در سال 88 اجرا می شد که به بهانه کسری بودجه از سوی دولت انجام نشد .

استخدام 40 هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش غیر قانونی است 

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت  : در حالی که 100هزار معلم آموزش حق التدریسی و آموزشیار با بیش از 4 تا 10 سال سابقه در حال آموزگاری فرزندان این سرزمین هستند ، به کار گیری 40 هزار نیروی  جدید و عدم به کارگیری نیروهای باسابقه به چه معنی است ؟ تا مادامی که آموزش و پرورش تکلیف نیروهای با سابقه حق التدریسی خود را روشن نکند ، حق ندارد نیروی جدید استخدام کند . 

چرا آب به آسیاب دشمن می ریزید ؟

ثروتی گفت : از وزارت آموزش و پرورش و دولت می خواهیم به جای سلب آرامش جامعه آن هم در شریط کنونی ، در جهت حفظ آرامش جامعه تلاش کنند و از تصمیمات خلق الساعه و غیر قانونی که معضلات جدی را برای امنیت کشور، فرهنگیان و خانواده های آنها به وجود می آورد ، پرهیز کند . 

وی گفت : آغاز استخدام افراد جدید در برخی رشته ها ، باعث آغاز اعتراضها شده و احتمال دارد که دوباره منجر به تحرکاتی شود و جای بسی تاسف است چرا کاری را که نتیجه آن را می دانیم انجام  می دهیم در حالی که می دانیم دوباره پس از ایجاد پیامدهایی ، مجبور به عقب نشینی خواهیم بود .

عضو کمیسیون تلفیق مجلس ادامه : متاسفانه مصوبه امسال مجلس در خصوص ممانعت از استخدام نیروهای جدید تا مشخص شدن وضع حق التدریسی های گذشته نیز نادیده گرفته شده است  و درحالیكه در رشته مشاوره تربیت بدنی و برخی رشته ها که حق التدریسی های زیادی  در آموزش و پرورش مشغول به كارند  ، این وزارت خانه اقدام به آغاز استخدام افراد جدید کرده است .

وی ادامه داد : مجلس دین خود را به معلمین ادا کرده است و این دولت است که مصوبه مجلس را اجرا نمی کند .

ثروتی گفت : جالب اینجاست که وقتی سال گذشته مجلس ، وزارت آموزش و پروش را موظف به استخدام 60 هزار حق التدریسی باسابقه خود کرد ، مسئله کسری بودجه را بهانه کردند و حالا که می خواهند 40 هزار نیروی جدید از خارج از سازمان را وارد وزارت خانه کنند مشکلی در زمینه بودجه ندارند !
نامه رئیس مجلس به رهبر معظم انقلاب در خصوص بی قانونی ها ی دولت

وی افزود : مجلس تحمل بی قانونی از سوی احدی را ندارد و متاسفانه شنیده شده دو سه ماهی است که دولت مصوبات خود را به مجلس ارائه نمی دهد که در همین زمینه از سوی رئیس مجلس نیز نامه ای به مقام معظم رهبری تقدیم شده است .

قانون گریزی دیگر ؛ کسر بودجه قطعی وزارت آموزش و پرورش با ریخت و پاشهای پیش بینی نشده

عضو کمیسیون تلفیق مجلس از دیگر دلایل فرا قانونی عمل کردن وزیر آموزش و پرورش را هزینه تراشی های بی مورد و پیش بینی نشده این وزارتخانه اعلام کرد و اظهار داشت : بودجه آموزش و پروش با افزایشی دو و نیم برابری به 12 هزار میلیارد تومان رسیده است و این یعنی بیشترین بودجه تاریخ وزارت آموزش و پروش ایران و این در حالی است که قطعا تا پایان سال این وزارت خانه با ریخت و پاش های بیهوده ؛ با کسری بودجه مواجه خواهد شد .

وی ادامه داد : همین استخدام 40 هزار فرهنگی جدید که در بودجه پیش بینی نشده ، بودجه آن را از کجا می آورند ؟ متاسفانه حتی با افزایش بودجه نیز  همواره اعتراضات فرهنگیان در خصوص عقب افتادن چند ماهه حقوقشان شنیده شده است .

ثروتی تاکید کرد : در قانون بودجه آمده که هیچ وزارت خانه ای حق ندارد بدون تصویب بودجه هزینه و فعالیت جدیدی را انجام یا برای خود تعریف کند . 
منبع: شبكه خبر

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم تیر ۱۳۸۹ساعت 9:24  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

استخدام3000آموزشیار نهضت سوادآموزی تا مهر امسال

معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور از استخدام3000آموزشیار نهضت سوادآموزی تا مهر امسال خبر داد.

حسین مونسان در مصاحبه با واحد مرکزی خبر ا؛ دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم و دارا بودن60ماه خدمت متوالی تا قبل از سال80را از شرایط استخدام آموزشیاران اعلام کرد.

وی افزود: در بسیاری از استان های کشور استخدام این آموزشیاران مراحل پایانی را طی می کند و هم اکنون در مرحله گزینش قرار دارد.

وی گفت: بر اساس قانون برنامه پنج ‌ساله پنجم،7000آموزشیار نهضت سوادآموزی باید جذب آموزش و پرورش شوند که از این تعداد امسال3000نفر استخدام خواهند شد.

معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی گفت: این نهضت براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تا سال93در گروه سنی زیر50 سال باسوادی کامل را محقق کند.

وی برگزاری جشن های ریشه کنی بی سوادی را از برنامه های نهضت سوادآموزی در کشور بیان و اضافه کرد: تاکنون جشن شکرگزاری پایان بی سوادی در15هزار روستا،100شهر و20شهرستان برگزار شده است.

مونسان گفت: امسال4 استان سمنان، یزد، بوشهر و قزوین از شمول بی سوادی خارج می شوند.

وی از توزیع کتاب های استانی ویژه سوادآموزان‌ هر استان خبر داد و افزود: این کتاب ها‌ از نیمه‌ دوم امسال‌ در اختیار سوادآموزان قرار خواهد گرفت‌.

معاون پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی خاطر نشان کرد: کتاب های درسی و کمک آموزشی سوادآموزان متناسب با نیاز و شرایط محیط زندگی و کار سوادآموزان تغییر کرده است.

مونسان یادآور شد: در حال حاضر44 هزار و843 آموزشیار نهضت سوادآموزی در کشور مشغول تدریس هستند.

منبع:واخدمركزي خبر

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۸۹ساعت 9:23  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

انتقاد از عدم استخدام معلمان حق التدريسي در مجلس

يک نماينده مجلس از عدم استخدام معلمين حق التدريسي با وجود تصويب قانون آن انتقاد کرد و گفت: حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش حکم استخدام اين افراد را ابلاغ نمي کند.
به گزارش خبرگزاري مهر، نادر قاضي پور نماينده اروميه در جلسه علني امروز طي اخطاري با استناد به اصل 94 قانون اساسي اظهار داشت: چندين ماه از تصويب قانون استخدام معلمين حق التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي مي گذرد و هزاران خانواده در انتظار اشتغال فرزنددان خود در راستاي اجراي اين قانون هستند.
اين عضو کميسيون صنايع و معادن ادامه داد: شاگردان اين معلمان در آزمون شرکت کرده و استخدام شده اند اما خود اين معلمان استخدام نشده اند.
وي خطاب به محمد حسن ابوترابي فرد که رياست جلسه علني را بر عهده داشت ، تاکيد کرد: تا چه زماني بايد حق معلمان حق التدرسي پايمال شود و اين معلمان باوجود داشتن 7 سال سابقه تدريس هنوز استخدام نشده اند.
به گفته قاضي پور در حال حاضر حکم استخدام اين معلمان صادر شده است اما وزارت آموزش و پرورش اين حکم را ابلاغ نمي کند.
محمد حسن ابوترابي فرد در پاسخ به اين اخطار از پيشرفت هايي در زمينه استخدام معلمان حق التدريسي خبر داد و گفت: اين موضوع پيگيري خواهد شد.
منبع:خبرگزاری مهر

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۸۹ساعت 20:9  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

عوامل تشويقي در جذب سوادآموز وجود ندارد

خبرگزاري فارس: مديركل نهضت سوادآموزي آذربايجان غربي گفت: نبود عوامل انگيزشي و تشويقي در جذب سوادآموز از مشكلات پيش روي مسئولان نهضت سوادآموزي است.

كاظم علي‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: عوامل انگيزشي و تشويقي كافي در جذب سوادآموز در استان آذربايجان غربي وجود ندارد كه اين مسئله سبب مشكلاتي براي مسئولان و آموزشياران نهضت سوادآموزي است.
وي تصريح كرد: نبود آمار اسمي بي‌سوادان براي برنامه‌ريزي و استخدام آموزشياران از ديگر مشكلات جامعه نهضت سوادآموزي استان است.
اين مقام مسئول افزود: تعداد 944 نفر از آموزشياران استان آذربايجان‌ غربي مشمول استخدام رسمي در آموزش و پرورش هستند.
علي‌نژاد اضافه كرد: اين افراد با مدرك تحصيلي فوق‌ديپلم و ليسانس با بيش از 60 ماه خدمت و رشته مورد نياز به استخدام آموزش و پرورش در مي‌آيند.
وي با اعلام اينكه 2 هزار و 124 نفر آموزشيار در آذربايجان غربي مشغول به كار هستند، اعلام كرد: علاوه بر فعاليت اين تعداد آموزشيار در استان، 5 هزار و 886 نفر در قالب نيروهاي بسيج، دهياري‌ها و شوراهاي اسلامي بر اساس قراردادهاي منعقده در امر آموزش بي‌سوادان با نهضت سوادآموزي همكاري مي‌كنند.
مدير كل نهضت سوادآموزي آذربايجان غربي ادامه داد: سال گذشته تعداد سوادآموز زير پوشش نهضت سوادآموزي استان 83 هزار و 360 نفر بوده كه اين تعداد در سال 87 نيز 78 هزار و 227 نفر بوده كه در اين زمينه 5 هزار و 133 نفر نسبت به سال 87 رشد داشتيم.

منبع:خبرگزاری فارس

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 11:34  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

عدم پذیرش آموزشیاران در آموزش و پرورش تخلف است

کوچکی نژاد گفت: عدم پذیرش آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش تخلف از قانون است.

جبار كوچكی‌نژاد در گفتگو با روزنامه گلچین امروز گیلان با اشاره به طرح دو فوریتی تصویب شده از طرف مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی را درباره تربیت معلم و جذب آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش به تصویب رسانده است كه در صورت تخلف اداره‌های آموزش و پرورش با آنها برخورد قانونی می‌شود.

وی ادامه داد: تمام رؤسای اداره‌های آموزش و پرورش گیلان موظف هستند تا آموزشیاران نهضت را در تخصص‌های مورد نیاز جذب كنند.

نماینده مردم رشت در مجلس تلاش آموزشیاران نهضت را كاری دشوار خواند و گفت: آموزشیاران نهضت سوادآموزی به در خانه‌ها رفته و با شناسایی دانش‌آموزان كلاس‌های درس را تشكیل می‌دهند.

وی تصریح كرد: باتوجه به تلاش‌های آموزشیاران نهضت سوادآموزی جذب آنها در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش حق آموزشیاران محسوب می‌شود و همان‌گونه كه قانون تصویب می‌كنیم بر اجرایی شدن آن نیز نظارت داریم.

كوچكی‌نژاد به نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش گیلان اشاره كرد و اظهار داشت: در ناحیه یك و دو رشت حدود 600 نیرو مورد نیاز است كه اگر این تعداد به روش‌هایی غیر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی گیلان جذب شوند، خلاف قانون است.

نماینده مردم رشت در مجلس حذف دوره تربیت معلم در دوره اصلاحات را خیانتی بزرگ دانست و خاطرنشان كرد: باتوجه به ظلمی كه با حذف تربیت معلم در دوره اصلاحات صورت گرفت تا‌كنون شاهد روشن شدن موضوع دوره تربیت معلم نیستیم.

وی اضافه كرد: تربیت معلم محل انسان‌سازی بوده و حذف و بلا‌تكلیف ماندن آن خسارت‌های سنگینی به جامعه وارد می‌كند. كوچكی‌نژاد با اشاره به جذب 23 هزار نیروی شركتی در آموزش و پرورش تصریح كرد: اجرای این طرح توهینی بزرگ به معلمان بود.

نماینده مردم رشت در مجلس خاطرنشان كرد: با وجود نواقصی كه این طرح داشت، اجرا شد و اخراج یك‌باره‌ نیروهای وارد شده به آموزش و پرورش در حال حاضر راهكار مناسبی نیست.

منبع: خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم تیر ۱۳۸۹ساعت 10:15  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

هفت هزار آموزشیار طی برنامه پنجم توسعه استخدام می‌شوند

مدیر امور اداری و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور از استخدام 3 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی تا مهر ماه سال جاری خبرداد.


مدیر امور اداری و پشتیبانی سازمان نهضت سوادآموزی کشور از استخدام 3 هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی تا مهر ماه سال جاری خبرداد.

حسین مونسان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی که مصوبه مهر ماه سال 88 مجلس شورای اسلامی است، برای مهر ماه امسال سه هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی به استخدام آموزش و پرورش در می آیند.

وی یادآور شد: طبق ماده «پنج» قانون، داشتن حداقل مدرک دانشگاهی فوق دیپلم از شرایط استخدام آموزشیاران است، همچنین با توجه به بالا بودن تعداد آموزشیاران، اولویت استخدام‌ها براساس رشته و مدرک تحصیلی و سابقه کاری آموزشیاران است.

به گفته این مقام مسئول، براساس قانون در برنامه پنج‌ساله پنجم، هفت هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی باید جذب آموزش و پرورش شوند که از این تعداد امسال سه هزار نفر استخدام رسمی خواهند شد.

مونسان در پایان یادآور شد: در حال حاضر 44 هزار و 843 آموزشیار نهضت سوادآموزی در سراسر کشور مشغول تدریس هستند.

منبع :پایگاه اطلاع رسانی جوان
اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزش وپرورش ، به زودی

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : پس از اعلام نتایج مرحله نخست ، مرحله دوم این آزمون تا پایان تیر برگزار و در آن مرحله سه برابر نیاز ، نیرو جذب و وارد مرحله گزینش می شود.

حاجی بابایی افزود : پذیرفته شدگان نهایی این آزمون تا پایان تابستان امسال دوره های آموزش ضمن خدمت را خواهند گذراند تا در آغاز سال تحصیلی برای حضور در کلاسهای درس آماده باشند.

او با بیان اینکه40 هزار نفر در این آزمون جذب آموزش و پرورش می شوند گفت : افزون بر این افراد26 هزار نفر معلم حق التدریس با اولویت سوابق هفت سال و بیشتردر وزارت آموزش

و پرورش استخدام خواهند شدکه سه هزار نفر آنان آموزشیاران نهضت سواد آموزی است.

وزیرآموزش وپرورش افزود: سایر معلمان حق التدریس براساس قانون مصوب مجلس به زودی جذب آموزش و پرورش می شوند.

حاجی بابایی درباره طرح ایجاد مجتمع های آموزشی روستایی نیز افزود : این طرح بر اساس تأکید رهبر انقلاب برای اصلاح وضع آموزشی روستاها به منظور برقراری عدالت آموزشی و ارائه امکانات بهتر به مدارس روستایی اجرا می شود.

او افزود : در این طرح تعدادی روستا به مرکزیت یک روستا زیرپوشش یک سامانه آموزشی متمرکز و مکانیزه قرار می گیرد و در روستای مرکز مدیریت واحدی بر مدارس دیگر روستاهای زیر پوشش اعمال می شود.

منبع:واحدمرکزی خبر

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم تیر ۱۳۸۹ساعت 10:14  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

3 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي استخدام مي‌شوند

خبرگزاري فارس: قائم‌مقام نهضت سوادآموزي كشور گفت: تا مهرماه امسال 3 هزار نفر از آموزشياران نهضت سوادآموزي در سراسر كشور به استخدام آموزش و پرورش در مي‌آيند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، علي وطني عصر امروز در ديدار با اعضاي گروه بهبود كيفيت و جمعي از آموزشياران نهضت سوادآموزي در سالن اجتماعات خانه معلم اردبيل اظهار داشت: هم‌اكنون بيش از 14 هزار و 400 آموزشيار نهضت سوادآموزي با مدرك تحصيلي دانشگاهي در سراسر كشور مشغول تدريس هستند.
وي افزود: سه‌هزار نفر از اين تعداد با رشته تحصيلي مرتبط و با سابقه كاري بيشتر امسال به استخدام آموزش و پرورش در مي‌آيند.
وطني در ادامه تصريح كرد: آموزشياران نهضت سوادآموزي طبق شروط مصوب مجلس شوراي اسلامي تا پنج سال آينده استخدام مي‌شوند.
به گزارش فارس، قائم‌مقام نهضت سوادآموزي در زمينه وضعيت استخدامي ديگر آموزشياران نيز خاطر‌نشان كرد: بر اساس مصوبه مجلس هفت‌هزار نفر از آموزشياران نهضت با داشتن مدرك تحصيلي رشته مورد نياز آموزش و پرورش، سوابق كاري بالا، جنسيت مورد نياز اعم از زن و مرد به استخدام در‌خواهند آمد.
وطني ادامه داد: البته در /قابل/ مصوب مجلس آموزشياراني كه از سال 80 به بعد در آموزش و پرورش به عنوان آموزشيار شاغل بودند، مطرح بوده است كه ما بايد طبق قانون به استخدام اين افراد و تكميل پرونده آنها اقدام كنيم.
وي اضافه كرد: آموزشياران شاغل قبل از سال 80 نيز كه هفت‌هزار نفر هستند با داشتن شرايط لازم و گذراندن مراحل مختلف به استخدام در خواهند آمد.
قائم‌مقام سازمان نهضت سوادآموزي گفت: اين سازمان هم‌اكنون 49 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي دارد كه به جز هفت‌هزار مجوز استخدامي براي مابقي قانون استخدامي وجود ندارد.

منبع:خبرگزاري فارس

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر ۱۳۸۹ساعت 9:45  توسط وبلاگ آموزشیاران  |