آموزشیاران

رییس مركزسنجش آموزش و پرورش: آزمون تعیین تكلیف آموزشیاران و حق التدریس ها جمعه برگزار می شود

رییس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون تعیین تكلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق التدریسی ها به منظور رفع كمبود نیرو در مناطق روستایی به ویژه مجتمع های آموزشی و پرورشی در روز جمعه سوم تیر ماه در سراسر كشور برگزار می شود.

عبدالامیرعرفی در گفت وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینكه داوطلبان در دو بخش عمومی و تخصصی به سوالات آزمون پاسخ خواهند داد، افزود: این آزمون به طور همزمان و سراسری در ساعت ۹ صبح برگزار می شود اما مسوولیت اجرا ، نحوه توزیع كارت به صورت اینترنتی یا دستی، برگزاری آزمون و همچنین اعلام نتایج برعهده استان هاست.

قبولی در آزمون به معنای استخدام در آموزش پرورش نیست

به گفته وی، استان ها براساس برنامه آموزش و پرورش و در ادامه سیاست های وزارتخانه، موظف شده اند تا ۱۵ تیرماه نتایج آزمون تعیین تكلیف حق التدریس ها و آموزشیاران را اعلام كنند.

عرفی با بیان اینكه این آزمون به معنای استخدام در آموزش پرورش نیست، به ایسنا گفت: پذیرفته شدگان در صورت كسب نمره نهایی كه ۷۰ نمره مربوط به دروس تئوری و ۳۰ نمره نیز مربوط به سنوات خدمت است، در اولویت استخدام های آموزش و پرورش قرار می گیرند و هر زمان كه مجوز استخدام نیرو به این وزارتخانه صادر شد این پذیرفته شدگان دراولویت قرار می گیرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۰ساعت 10:23  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

آموزشیار خوزستان

سلام
روز چهارشنبه عصر حاجی بابایی به همراه تعدادی از مسؤلین آ.پ به منظور شرکت در یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز به دزفول اومد و در مصلای نماز جمعه سخنرانی کرد بماند که موقع ورودش گروه استقبال با شاخه های گل و دود کردن اسفند به استقبالش رفته بودن و چنان فضای معنوی و روحانی کاذبی ایجاد کرده بودن که لحظه ای فکر کردیم بلاتشبیه مثل اینکه امام یا امام زاده ای قراره نزول اجلال بفرمایند... موقع ورود چند نفر از ما قصد داشتیم با او صحبت کنیم که مسؤلین همراهش به ما اجازه ندادن باهاش حرف بزنیم مدیر کل حراست و مدیر کل بازررسی آ.پ با ما صحبت کردن......
در مورد مشکلات استخدامی و شرایط آزمون و جذب غیر قانونی40هزار نخبه و ... باهاشون صحبت کردیم و نامه ای هم بهشون دادیم مدیرکل بازرسی با تکرار مکررات قبلی قانون استخدام و داستان 7هزارتا رو( که دیگه همه از حفظن) بازگو کرد و بعدش هم کلی وعده سر خرمن داد که اصلا نگران استخدام نباشید همتون تا سال 92استخدام میشوید در مورد آزمون هم گفت تو فکر نباشید این آزمون اصلا آزمون استخدامی نیست بلکه الویت استخدامه! و بیشتر شما 30 امتیاز سنوات رو میگیرید این رو هم گفت که اسامی4هزارتا بعد آزمون اعلام میشه ما اصرار داشتیم با وزیر صحبت کنیم اما گفت همه مشکلات شما به من مربوط میشه معلوم نبود چه سری در بین بود که حتی اجازه حرف زدن با وزیر رو هم به ما ندادن...
در حین جلسه قول دادن بعد جلسه میتونیم با وزیرصحبت کنیم اما وزیر بعد سخنرانی به سرعت با همراهاش رفتند و بالاخره حرفمون به گوشش نرسید البته اگه میرسید هم چندان توفیری نمیکرد اینجور افراد گوششان مثل دیوار بتونی غیرقابل نفوذه که هر چه بهش برخورد کنه دوباره به جای اولش برمیگرده وزیر حتی نموند به این سؤال ما جواب بده که: وزیر محترم شما که اینهمه دم از تحول نوین در آ.پ میزنید و کیفیت آموزشی رو در بوق و کرنا کرده اید فوق دیپلم طراحی دوخت یا شیلات مشاوره شده اند یا لیسانس تغذیه یا شیمی دبیر ورزش شده اند با کجای تحول به اصطلاح نوین و کیفیت آموزشی شما سازگار است؟! احتمالا این بازی ماهرانه با کلمات فقط ترفندی است برای جذب نکردن آموزشیارا
شاید اگر برای این سؤالات جواب قانع کننده ای داشت هیچ موقع از دیدن آموزشیارا طفره نمیرفت...

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم خرداد ۱۳۹۰ساعت 12:29  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

جروبحث طولانی نمایندگان درباره حق التدریسی ها

طرح احتساب سابقه معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش که با قید دو فوریت به صحن مجلس امده بود در نهایت حتی یک فوریتش هم تصویب نشد.

به گزارش خبرآنلاین، قسیم عثمانی که از طراحان این طرح بود در سخنان خود به رسیدگی به وضعیت حق التدریسی ها اشاره کرد ، اماعباسپور رئیس کمیسیون آموزش مجلس مخالفت با ۲ فوریت این طرح بود و آن را این باعث به هم ریخته شدن سیستم آموزش و پرورش می دانست با بیان اینکه برخی معلمان حق التدریس در هفته تنها ۶ ساعت تدریس می کنند، افزود: این افراد در طول سه ماه تابستان نیز ارتباطی با آموزش و پرورش ندارند، پس چرا باید یک سال از خدمت آنها به عنوان بازنشستگی در نظر گرفته شود.

وی افزود: در حالی که معلمان رسمی در هفته قریب به ۲۱ ساعت تدریس دارند، برخی معلمان حق التدریس ۲۸ ساعت در هفته به تدریس می پردازند و بنابراین چگونه می توان با چنین شرایطی، یک سال از خدمت کسانی را که در هفته ۶ ساعت تدریس داشته اند، به عنوان بازنشستگی منظور کنیم.

عباسپور با بیان این که دو فوریت این طرح هیچ ضرورتی ندارد، تصریح کرد: این طرح باید در کمیسیون مربوطه مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به کار کارشناسی دارد زیرا با تصویب آن حقوق بسیاری از بین می رود.

وی ادامه داد: ما قانون را برای ایجاد عدالت وضع می کنیم و این طرح نیز باید در فرصت مناسب بررسی شود و با همکاری وزارت آموزش و پرورش آمارها جمع آوری شود تا نه دولت متضرر شود، نه سازمان بازنشستگی و نه افراد. در حالی که با تصویب ۲ فوریت این طرح، از فردا باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در صورت قانونی شدن، معلمان حق التدریس که ۲۸ ساعت در هفته، در نقاط محروم تدریس می کنند و در طول سه ماه تابستان هم با وزارت آموزش و پرورش ارتباط دارند، با خود احساس بی عدالتی خواهند کرد.

 در ادامه محمد قسیم عثمانی طی تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده ۷۷ آیین‌نامه، گفت:  عباسپور در هنگام مخالفت با دو فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدام در آموزش و پرورش از دفاع من در مورد اهمیت این طرح اظهار تعجب کرد که این یک توهین است.

وی که می گفت عباسپور همیشه مخالف روشن شدن وضعیت حق‌التدریسی‌هاست،ادامه داد: اگر دو فوریت از طرح گرفته شود، عملا از خاصیت می‌افتد.

در ادامه سید"محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه رابر عهده داشت درپاسخ به عثمانی، گفت: تذکر شما وارد نیست، عباسپور با توضیحاتی که داد قصد توهین به همکار خود را نداشت.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت  دیگر نماینده ای بود که در مخالفت با فوریت طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، گفت: توضیحات رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره نواقص طرح کافی بود و انتظار می رفت که طراحان از نظر خود برگردند.

وی با بیان این که مشکلات نیروهای آموزش و پرورش فقط محدود به معلمان حق التدریس نمی‌شود، تصریح کرد: هم اکنون معلمان پیش دبستانی آموزشیاران نهضت سوادآموزی، نیروهای قراردادی و خرید خدمت نیز مشکلات عدیده ای دارند که باید به همگی آنها به صورت یکجا و کارشناسی شده رسیدگی کرد.

وی با اشاره به مخالفت اکثر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با طرح یاد شده، افزود: اکثر طرح هایی که با هدف رفع مشکلات فرهنگیان تهیه می شوند کار کارشناسی دقیقی روی آنها صورت نمی گیرد؛ بنابراین به جای تعجیل در ارائه طرح های این چنینی اقدامی کامل و جامع انجام شود.

 در ادامه بررسی دو فوریت طرح احتساب سابقه حق‌التدریسی معلمان مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه این معامان با الا به نقاط دور افتاده سفر می کردند تا تدریس کنند خطاب به نمایندگان گفت:برای آنکه دولت بامشکل منبع مالی روبه‌رو نشود و مطابق با اصل ۱۷۵قانون اساسی، دراین طرح در نظر گرفته شد تا معلمانی که سابقه حق‌التدریس دارند پس از استخدام در آموزش و پرورش، سال‌های حق‌التدریس آنها جزو سابقه کاریشان قرار گیرد و حق بیمه این سال‌ها را خودشان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره ۴۵ ماده واحده این طرح مدت خدمت حق‌التدریس را برعهده آموزش و پرورش قرار دادیم تا نگرانی در این زمینه ایجاد نشود.

عضو کمیسیون عمران از نمایندگان خواست با رای بالا به این طرح و فوریت آن به معلمان حق‌التدریسی که در شرایط سخت به روستاهای دوردست می‌رفتند کمک کنند.

در نهایت بعد از رای گیری حتی یک فوریت  این طرح رای نیاورد.

منبع:کارمندنیوز

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:14  توسط وبلاگ آموزشیاران  | 

مخالفت نمايندگان با فوريت طرح احتساب سابقه تدريس معلمان حق‌التدريس استخدامي در آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نمايندگان در ادامه جلسه علني امروز (سه‌شنبه) مجلس به بررسي دو فوريت طرح احتساب سابقه تدريس معلمان حق‌التدريس استخدامي در آموزش و پرورش پرداختند و با 77 راي موافق، 75 راي مخالف و 8 راي ممتنع از 196 نماينده حاضر با دو فوريت اين طرح مخالفت كردند.

سپس يك فوريت اين طرح به راي گذاشته شد كه نمايندگان با 91 راي موافق، 47 راي مخالف و 8 راي ممتنع از 197 نماينده حاضر با يك فوريت اين طرح نيز مخالفت كردند.

طرح احتساب سابقه تدريس معلمان حق‌التدريس استخدامي در آموزش و پرورش با امضاي 159 نفر از نمايندگان تهيه شده است.

محمد قسيم عثماني نماينده مردم بوكان در مجلس و يكي از طراحان اين طرح در سخناني توضيح داد: معلمان حق‌التدريس كه مطابق قانون مصوب مجلس شوراي اسلامي و براساس اولويت سابقه حق‌التدريسي در آموزش و پرورش استخدام شده اند، حدود هفت سال سابقه كار دارند ولي با توجه به پرداخت نشدن حق بيمه و بازنشستگي آنها، سابقه‌اي براي آنها لحاظ نشده است.
وي افزود: به منظور حفظ حقوق آنها و با توجه به اصل 75 قانون اساسي و نظر به اين كه اين معلمان چند سال از بهترين سال هاي عمر خود را صرف آموزش فرزندان اين كشور كرده‌اند، اين طرح به منظور جلوگيري از هدر رفتن وقت و براي عملياتي شدن اين موضوع تهيه شده است.
در ماده واحده اين طرح آمده است: معلمان حق‌التدريسي كه در آموزش و پرورش استخدام شده يا مي شوند، مي‌توانند به منظور درج سوابق حق‌التدريس نسبت به پرداخت حق بيمه و بازنشستگي سهم خود و دولت به صورت اقساطي اقدام كنند. همچنين صندوق‌هاي بيمه بازنشستگي پس از دريافت اقساط موظف به احتساب اين سوابق جهت بازنشستگي آنان خواهد بود.
اين طرح نيز بدليل تصويب نشدن فوريت آن به صورت عادي در دستور كار مجلس قرار مي گيرد.

منبع:کترمندنیوز

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم خرداد ۱۳۹۰ساعت 13:12  توسط وبلاگ آموزشیاران  |